השיעור ששינה את חייו

הרב רן אוחיון (33) נשוי ואב לשישה משמש כמנהיג קהילה בבית הכנסת "מגן דוד", בעיירת הפיתוח גבעת אולגה זו השנה השישית. מפגש אקראי עם אורח לא דתי בבית הכנסת הפך לידידות אמיצה והתקרבות ליהדות.

השיעור-ששינה-את-חיו
"הקהילה שלנו מונה 40 משפחות הנהנות ממגוון פעילויות במשך כל השנה כשהמטרה היא להנגישלהם את היהדות בנעימות ובמתיקות", מספר הרב רן שהוא בוגר ישיבת אפיקי דעת בשדרות בה למד כמעט עשור ובהמשך השלים את לימודי הרבנות.
סיפור אחד מיוחד חקוק בראשו ולא מרפה ממנו. "לפני כשנה הגיע יהודי בגיל 50 ,משכיל ומלומד, לראשונה לשיעור בבית הכנסת. הוא אינו שומר תורה ומצוות, והוא בא לבית הכנסת לאחר פטירת אחיו כדי להשתתף בשיעור לעילוי נשמתו. אני זוכר את הפעם הראשונה שראיתי אותו, הוא היה נראה רחוק מאוד מיהדות הוא גם מילמל כמה משפטים שרק חיזקו לי את התחושה שהוא ממש בצעדיו הראשונים ביהדות, אבל הוא המשיך לבוא במשך השנה לעילוי נשמת אחיו. עם הזמן הוא התחיל לגלות יותר ויותר עניין בשיעור, שאל שאלות ולעיתים אף ענה תשובות מחכימות ונפלאות.
הרב רן אוחיון
"באזכרה במלאת שנה לפטירתו של אחיו, הוא נתן לי במתנה ספר שעוסק בענייני אמונה ובהקדשה הוא כתב לי את המילים הבאות: זכית לקיים בי את הכתוב 'מתוך שלא לשמה בא לשמה'. זה ממש ריגש אותי והוא ממשיך לפקוד את בית הכנסת עד היום", מסיים הרב אוחיון.
תורמים לקהילה-תורמים למעייני הישועה
השארת תגובה